MENÜ

Köpek Eğitim Zamanı


Köpek Eğitimi Ne Zaman Verilmeli

Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar 

Köpek Eğitimi Nasıl Verilir

Köpek ve Sahibinin Eğitimi-Öğretimi 

"Sahibini Eğitmedikten Sonra Köpeğe Verilen Eğitimin Anlamı Yoktur"

Köpek Nasıl Eğitilir

Profesyonel anlamda eğitim ve öğretime gelen köpek ilk önce eğitmeni ile dostluk bağı kurar.

Peşi sıra O'nun hiyerarşik yapısını, beden dilini, cins özelliklerini bilen, onunla aynı dili konuşan eğitim uzmanı tarafından, sahibinin köpek hakkında olumlu veya olumsuz verdiği donelerle oluşmuş veya oluşması muhtemel negatif davranışlar göz önünde bulundurularak bunların önlenmesiyle birlikte günlük hayatta işinize yarayacak komutları öğrenir. 


Köpek sahibinin de aldığı eğitim ve öğretim sayesinde oluşan ortak dil neticesinde, oluşmuş veya oluşacak problemler çözülmüş, karşılıklı hitab ile olası olumsuzlukların önüne geçilmiş, birbirlerini anlayan ve sürünün sahibinin belli olduğu konuma gelinir.
GREENDOG


Biz insan olarak, köpeklerin beklentilerimize hitap etmesini beklerken acaba biz köpeklerin beklentilerini, hiyerarşik yapısını, beden dilini, temel içgüdülerini bilmeden, öğrenmeden onlardan bunu istemeye ne kadar hakkımız vardır? 

Biz en zeki canlı türü insan olduğumuzu iddia ederken, bu canlıları anlamadan onların bizi anlamasını nasıl bekleriz?
GREENDOG 

Daha ayrıntılı bilgi için Köpek Psikolojisi ve İtaat Eğitimleri linkimize tıklayınız.

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru bir köpeğin eğitimi doğduğu günden itibaren önce annesinin ve kardeşlerinin yanında köpek hiyerarşisini, beslenme ve savunma sanatını öğrenerek başlar. Peşi sıra yanında yaşayacağı yeni ailesinin yanına gitmeden onu yetiştirip sosyalleştirecek sahibinin eğitimi ile başlar ki olası yaşanacak problemler hakkında bilinçli olunup ona göre önlemi alınsın. 

Böylece eve gelen türüne özgü hiyerarşisi, beden dili, düşünce yapısı farklı olan bu canlı ilk günden itibaren bilinçli bir şekilde negatif alışkanlıklar ve düşünceler edinmeden sağlıklı ve sosyal bir yapıda sahibi ile uyum içerisinde pozitif olarak hayata atılsın. 

Hiç bir köpek ne kendini insan zanneder ne de insanları köpek zanneder. O farklı canlılar olduğumuzun, bizim farkında olmadığımız kadar farkındadır.

KÖPEK EĞİTİMİ SIKÇA SORULANLAR

Türkiye’de köpeğini eğitime vermek isteyen insanlarımızın haklı olarak merak ettikleri, köpek eğitimi ile ilgili akıllarının takıldığı çeşitli soru işaretleri vardır.

Bunları ana başlıklarda toplamak istersek;

1-  Acaba köpek eğitimi dayak ile mi yapılıyor veya içinde dayak da var mı dozu nedir 
2 – Köpeğimiz aldığı eğitimi unutur mu ne kadar  süre sonra unutur 
3 – Eğitimi bittikten sonra köpeğimiz eğitimcisini dinlediği gibi bizi de dinleyecek mi 
4 – Köpeğimizi eğitime bıraktıktan sonra ne kadar süre ile köpeğimizi görmememiz gerekiyor, son haftamı görebileceğiz
5 - Köpeğimiz bizden ayrı kaldığı süre zarfında bizi unutur mu
6 – Eğitime katılma süremiz ve sıklığı ne kadar olacak 
7 – Köpeğimizi teslim ederken fanilamızı da getirmemiz gerekiyormuş getirelim mi 
8 - Köpeğimizi ne zaman eğitime vermeliyiz
9 - Köpeğimizi evde eğittirsek olmaz mı

Başlıca merak konularınıza değindikten sonra sorularınızın yanıtlarına gelince; 
Tüm dünyada alternatifi olmadan profesyonel anlamda uygulanan çok yönlü Alman ekolü köpek eğitiminde de diğer ülkemizde göz boyamalı kısıtlı köpekleri ve eğitimleri kapsayan pozitif köpek eğitimi adı altında yapılan amatör köpek eğitimi yönteminde de dayaklı bir metot yoktur.

Fakat maalesef ülkemizde hiç bir işi gücü kazanç kapısı olmayan, işinde veya mesleğinde dikiş tutturamamış ki veteriner hekimlik mesleğini bile yapmaktansa bunu etiket olarak kullanıp diplomasını cebinde gezdirip anlamadığı ve yetkin olmadığı işlere yönelenlerden tutun da klinik işletip de 3-5 kuruşta ondan kaparız zihniyeti ile yasak olmasına rağmen klinik ortamına eğitim-pansiyon alanlardan tutun da çiftliklerde 3 ay temizlik hizmeti yapıp kendine göre iştahı kabarıp, dışarıdan köpek eğitim uzmanıyım derim ayda 1 iş kapsam 1000 dolar, kiram yok, yatırımım yok, vergim yok, masraflarım yok, canımın istediği zaman çalışırım, keyfimin olduğu gün giderim onu da yemek saatlerine denk getiririm tamam işte şeklinde iş yapanlardan tutun da sektörü iş sahası olarak kullanan profesyonel dolandırıcılara kadar, kendine de çocukluğunda öyle eğitim verilmeye çalışılmış, köpeğe de bildiği yol aynı yol dayak ile eğitim vermeye kalkanlardan, kendisi 25 – 30 yaşında 15 – 20 senedir bu işi yapıyorum derken yaşının hesabını bilmeyenlere kadar sözde her kes eğitim uzmanı.

Yine hayvan sahiplerinin yakınarak dert yandığı şikayetlere gelip sizleri bilgilendirmek istersek; köpek eğitim uzmanı tarafından evinizde garantili eğitim verilir şeklinde klişeleşmiş kelimeler ile iş isteyen kişilere paranın yarısı gibi kaparo verip akabinde aradıkları konturlu hattan, aradığınız numara kullanılmamaktadır sözlerini duyanlardan tutunda, hem parayı verip hem de köpeği eğitime dışarı çıkartıyor diye köpeklerini teslim edip köpeğini beklemekten umudunu kesmiş insanlar var. Yine komşularına; bizim köpek otur komutunu da yat komutunu da öğrendi, artık tasmasını da eskisi gibi çekmiyor valla biz bayıldık, sizde verin sizi de bayıltsın diyen, köpek eğitiminin ne olduğundan bir-haber komşularının lafı ile hareket edip, ya bizim köpek laf dinlemiyor şımartmışız da ondanmış diyenlere.

Yine beş kulübe yüz tuğladan ibaret adı cafcaflı köpek eğitim merkezi veya köpek çiftliği diye ne olduğu belli olmayan yerlere köpeklerini teslim edip, biraz daha geç kalsaydık her halde ölüsünü alacaktık diyenlerden, işte köpeğinizin algılama kapasitesi düşükmüş, işte çok şımarıkmış da falan da, önce köpeğinizi teslim ettiğiniz yere, yatırıma, hayvanların bakımından kilosuna, sizi karşılayan personelden bakıcısına, eğitmeni, idari personelinden işletme sahibine kadar,konuşmasından  eğitim düzeyine, kadar bakmalısınız,özelliklede hayvanların psikolojik ve fiziksel durumuna,zayıf, kavruk, bakımsız, ne yedirdikleri belli olmayan, korkan, kaçan, hastalıklı ve bakımsız hayvanları olan yerlerden uzak durmalısınız. 

Canlı psikolojisi gereği kendisine acı ve üzüntü veren olayları, deneyimleri mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için bilinçaltına itelemek zorundadır.

Dolayısı ile köpeğe eğitim adı altında eziyet, acı ve köpeğin anlayamayacağı dilde verilmeye çalışılan basmakalıp eğitim eşittir işkence demektir. Köpek de doğal olarak kendisine eğitim diye verilmeye çalışılan bu acı dolu deneyimleri bilinçaltına itelemek zorundadır, dolayısı ile eğitimden kısa bir süre sonra eser kalmamış gibi olur, psikolojik travmaları ve oluşmuş olması muhtemel kişilik bozukluklarını saymazsak.

Köpek ve insan psikolojisinden anlayan, köpek dilini, beden dilini, hiyerarşik yapısını, düşünce yapısını bilen ve eğitilecek köpeğin ırk özelliklerini bilerek ona göre şerbet veren, köpeğin ne zaman sıkılmaya başladığını anlayıp ona göre başarılı olduğu bir komut ile eğitime ara verip melodik ses ve okşamayla köpeğin motivasyonunu tamamlayan, hayvanlara ilgisi, sevgisi, profesyonel bilgisi, sabrı olan kendisi ile barışık maddi kaygıları olmadan eğiteceği köpeği severek, işine zevkle motive olarak bu işi yapan kişi bu işi yapmaya muktedirdir.

Eğer köpeğinizin eğitimi bu şartlara haiz bir kişi tarafından verildiği takdirde, eğitim köpeğiniz için eşittir zevk, eğlence, mutluluk demek ise değil bir hafta sonra bir sene sonra bile unutulmaz.

Tabi ki eğitimin başarılı ve verimli olabilmesi için köpek sahibinin çok iyi eğitilmesi gerekir ki sonrasında eğitmen yamağı olmuş köpek sahibinin, köpeğinin dilinden, yüzeysel de olsa psikolojisinden, hiyerarşik düzenden anlar, beden dili ve düşünce yapısını öğrenmiş olarak ortaya çıkabilecek veya çıkması muhtemel hatalara düşmeden, problemleri çözebilecek, gerektiğinde ücretsiz olarak hizmet alabileceği firmadan gerekli eğitimi almış olarak ayrılmalıdırlar. 

Köpek sahibini eğitmedikten sonra köpeğe verilen eğitimin anlamı yoktur, dolayısı ile köpeğin sahibi ile uyum içerisinde yaşayıp ortak bir dile sahip olabilmesi, köpeğini anlayabilmesi için mutlak eğitilmesi gerekir.    

Köpek sahibinin eğitimi ve eğitimlerinin birbirlerine adaptasyonu açısından birlikte eğitilmelerinde dolayısı ile eğitime verildiği ilk günden itibaren köpek sahibinin gelmesinde sakınca değil fayda vardır. Köpek sahibi fırsat buldukça eğitime katılmalıdır. 

Eğer köpeğinizi eğitim için verdiğiniz yerden gelmeyin, görmeyin, sizin arkanızdan ağlıyor sonra vs. gibi sözler söyleniyorsa emin olun köpeğiniz boş yere ağlayıp özlemiyordur. İşte yine size kişisel eşyalarınız, atletiniz vs. getirin sizi unutmasın, özlem duymasın, kendini rahat hissetsin gibi saçma sapan laflar söyleniyorsa bilin ki şarlatandırlar, hiçbir köpek sahibini unutmaz, o muazzam koku duyu ve hafızaları bilgisayar kadar güçlüdür.    

Köpek yavruluk döneminde eğitilir, ağaç yaş iken eğilir ki eğitime gelene kadar ki geçen süre zarfında oluşmuş ya da oluşması muhtemel davranış bozukluklarının önüne geçilebilsin, sahibi ile birlikte eğitilip olası problemler kemikleşmeden önüne geçilsin. 
Bir köpeğin eğitimi önce anne ve kardeşlerinin yanında daha sonra ait olduğu sürünün içerisinde hiyerarşik düzeni, beslenme ve savunma sanatını öğrenerek başlar. 

Köpeğin sonraki hayatına yön verip damgasını vuracak dönem öncelikle dünyaya gözünü açtığı ilk dört aylık dönemdir. Bu yüzden eve geldiği ilk günden itibaren bilinçli bir şekilde yönlendirilmesi gerekir. Aslında daha köpek sahibi olmadan önce yaşam şeklinize ve ortamınıza uygun bir ırk seçilerek, sonrasında da daha yavruyu eve götürmeden gerek fizyolojik gerek psikolojik gelişimi açısından eğitim alarak, bilgilendirilerek köpek sahibi olunmalıdır.

Gelişmiş daha profesyonel anlamda ihtiyaca yönelik eğitimler için dört ( 4 ) aydan sonra eğitime başlamakta fayda vardır. Piyasada altıncı yedinci aydan önce eğitim almaz, öğrenemez, akılda kalmaz gibi gerçeklikten uzak, birbirinin hatalı söylemlerini tekrarlayan kişilerden uzak durunuz.

Köpeğinizin gerek insanlara gerek, diğer hemcinslerine karşı sosyalleşmesi aynı zamanda görsel bir eğitim alabilmesi açısından, işini layıkıyla yapan markalaşmış köpek çiftliklerini tercih ederseniz sonrasında üzülüp pişman olmazsınız, her zaman hizmet alırsınız. Köpeğin eğitiminin nerede verildiğinden de ziyade nasıl eğitim verildiğidir, bu yüzden kendilerine piyasa yaratabilmek için, çiftliklere eğitime köpek vermeyin, bize verin diyen; yersiz, yurtsuz, sabit bir adresi telefonu bile belli olmayan, hiçbir mükellefiyeti bulunmayan, kanuni açıdan hiçbir şekilde hakkınızı arayabilmenizin, bağlayıcılığının mümkün olmadığı, yatırım yapmadan ciddiyetsiz bir şekilde sizin ve köpeğinizin üzerinden haksız bir şekilde kazanç sağlamaya çalışan bu kişilerden uzak durun.

Greendog Köpek Eğitimleri

Uzman yerli ve yabancı eğitmenler tarafından Yavru Köpek Eğitimi, Yavru Köpek Uyum Eğitimi Puppy Training, Temel İtaat Eğitimi Sevk tasmalı itaat eğitimi Basic Obedience Dog Training, İleri İtaat Eğitimi Sevk tasmasız itaat eğitimi Advanced Obedience Dog Training, K9 Eğitimi K9 Güvenlik köpeği eğitimi Protection Dog Training Saldırı Eğitimi Koruma Köpeği eğitimi, Alan, Eşya Obje, Araç Koruma Eğitimi, Şahıs koruma Bodyguard eğitimi, Silah Eğitimi, Arama Köpeği Eğitimi, Patlayıcı Arama Köpeği Detektör Köpeği eğitimi, Narkotik madde Uyuşturucu Arama Köpeği eğitimi, Trüf Mantarı Arama Köpeği eğitimi, Arama Kurtarma köpeği eğitimi, Şov Aktör Oyuncu köpeği Eğitimi, İşitme Konuşma Engellilere Özel köpek eğitimi, Engelli Köpeği eğitimi, Engelli Hizmet Köpeği eğitimi, Davranış Eğitimi Dog Behavior Training Davranış problemleri çözümü, Sosyalleşme eğitimi Asosyallik Sosyalleşme Problemleri çözümü, Agresyon Sorunu çözümü Dog Aggression problemi rehabilitasyonu, Altına Kaçırma Çiş Kaçırma sorunu çözümü, Psikoterapi ve Rehabilitasyon hizmetleri.
Çok yakında Rehber Köpek Eğitimi ile de hizmetinizdeyiz.


Greendog Köpek Eğitim Hizmetlerinden Sitemiz Sayfalarında Çözüm Bulabileceğiniz Eğitim Konu Başlıkları
Köpek nasıl eğitilir, Köpekler nasıl eğitilir, Köpek eğitim zamanı, Köpek eğitimi ne zaman başlar, Köpeklerde eğitim yaşı, K-9 eğitimi, Köpek eğitim metotları, Köpek Psikolojisi ve Rehabilitesi, Av köpeği eğitimi, Bodyguard eğitimi, Koruma eğitimi, Arama köpeği eğitimi, ileri itaat eğitimi, Köpek eğitim aşamaları, Köpek eğitimi ne zaman verilmeli, Köpek eğitimi ne kadar sürer, Köpek sosyalleşme eğitimi, Yavru köpek eğitimi, Köpek eğitimi, Köpek karakter testi, Köpek davranış eğitimi, Köpek eğitim uzmanı, Köpek psikolojisi, Köpek temel itaat eğitimi nasıl verilir, Köpeklerde temel itaat eğitimi nasıl verilir, Köpeğe temel itaat eğitimi nasıl verilir, Köpeklerde ileri itaat eğitimi, Köpeklerde temel itaat eğitimi, Arama kurtarma köpeği eğitimi, Köpek itaat eğitimleri, Köpek eğitmeni eğitimi, Arama kurtarma köpeği eğitimi, Uyuşturucu arama köpeği eğitimi, Patlayıcı arama köpeği eğitimi, Trüf mantarı arama köpeği eğitimi
Alman Kurdu nasıl eğitilir, Alman Kurdu eğitimi, Alman Çoban Köpeği eğitimi, German Shepherd eğitimi, Rottweiler eğitimi, Rottweiler yavru eğitimi, Golden Retriever köpek eğitimi, Golden Retriever eğitimi, Golden köpek nasıl eğitilir, Golden köpek eğitimi, Yavru Labrador eğitimi, Labrador yavru eğitimi, Labrador eğitimi, Labrador Retriever eğitimi, Köpek Temel İtaat Eğitimi, Köpek Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilir, Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi, Köpeğe Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilir, Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilir, Köpeklerde temel İtaat Eğitimi, Arama Kurtarma Köpeği Eğitimi, Av Köpeği Eğitimi, Bodyguard Eğitimi, Koruma Eğitimi, Arama Köpeği Eğitimi, İleri İtaat Eğitimi, Köpek Psikolojisi ve Rehabilitesi, Köpek Eğitim Aşamaları, Köpek Eğitimi Ne zaman Verilmeli, Köpek Eğitimi Ne kadar Sürer, Köpek Sosyalleşme Eğitimi, Köpekler Nasıl Eğitilir, Köpek Nasıl Eğitilir, Köpek Eğitim Zamanı, Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar, Köpek Karakter Testi, Köpeklerde Eğitim Yaşı, K-9 Eğitimi, Köpek Davranış Eğitimi, Köpek Eğitim Uzmanı, Köpek Psikolojisi, Köpek Eğitim Metotları, Köpek İtaat Eğitimleri, Yavru Labrador Eğitimi, Labrador Yavru Eğitimi, Labrador Eğitimi, Labrador Retriever Eğitimi, Rottweiler Eğitimi, Rottweiler Yavru Eğitimi, Golden Retriever Eğitimi, Golden Retriever Köpek Eğitimi, Golden Köpek Nasıl Eğitilir, Golden Köpek Eğitimi, Alman Kurdu Nasıl Eğitilir, Alman Kurdu Eğitimi, Alman Çoban Köpeği Eğitimi, Alman Kurdu Nasıl Eğitilir, Alman Kurdu Eğitimi, Alman Çoban Köpeği Eğitimi, German Shepherd Eğitimi, Yavru Köpek Eğitimi, Köpek Eğitimi, Alman Kurdu Çiftliği, Alman Çoban Köpeği Çiftliği, German Shepherd Çiftliği, Rottweiler Çiftliği, Labrador Retriever Çiftliği, Chocolate Labrador Çiftliği, Golden Retriever Çiftliği, Köpek eğitimi çiftliği, yavru köpek çiftliği, köpek eğitimi eğitim merkezi, yavru köpek eğitim merkezi, köpek eğitim çiftlikleri, köpek eğitimi istanbul avrupa yakası, köpek eğitimi istanbul anadolu yakası, yavru köpek eğitim merkezi, yavru köpek çiftliği, köpek eğitimi çiftlikleri


Köpek Eğitimi Fiyatları - Ücretleri
Saldırı eğitimi ücretleri, Saldırı eğitimi fiyatları, Koruma eğitimi ücretleri, Koruma eğitimi fiyatları, Bodyguard eğitimi fiyatları, K-9 eğitim fiyatları, K-9 eğitimi ücretleri, Köpek eğitimi fiyatları, Köpek eğitim fiyatları, Köpek temel itaat eğitimi fiyatı, Köpeklerde temel itaat eğitimi fiyatı, Köpek eğitim ücreti, Köpek eğitim ücretleri, Köpek eğitimi ücretleri, 
yavru köpek eğitimi fiyatları, köpek eğitimi İstanbul, köpek eğitim çiftliği fiyatları,köpek eğitim fiyatları, köpek eğitim merkezi fiyatları, İstanbul köpek eğitimi fiyatları, İstanbul Anadolu yakası köpek eğitimi fiyatları


Yavru ve Yetişkin Köpeklerde Her Yönüyle Tuvalet Eğitimi Metotları
Yetişkin köpek tuvalet eğitimi, Köpeklerde tuvalet sorunu, Köpeklerde dışarı tuvalet eğitimi, Köpek tuvalet eğitimi ne zaman başlar, Köpek tuvalet eğitimi, Yavru köpek tuvalet eğitimi, Yavru köpek tuvalet eğitimi nasıl verilir, Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir, Köpek dışarı tuvalet eğitimi, Köpek tuvalet sorunu, Köpek tuvalet eğitimi nasıl verilir, Köpeklerde tuvalet eğitimi ne kadar sürer, Köpek tuvalet eğitimi nasıl yapılır, Köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl verilir, Köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl yapılır, Köpek tuvalet eğitimi ne kadar sürer, Köpeklerde tuvalet eğitimi ne zaman başlar, Golden Retriever tuvalet eğitimi, Labrador tuvalet eğitimi, Rottweiler tuvalet eğitimi, Alman Kurdu tuvalet eğitimi, Köpek tuvalet eğitimi fiyatları 


Köpek eğitim merkezi istanbul avrupa yakası, köpek eğitim merkezi istanbul avrupa yakası fiyatları, köpek eğitim merkezi istanbul anadolu yakası, köpek eğitim fiyatlari, köpek eğitim merkezi istanbul fiyatları, köpek eğitimi istanbul, köpek çiftliği istanbul, köpek eğitim merkezi fiyatları, köpek eğitim merkezi anadolu yakası, köpek eğitim fiyatları, köpek nasıl eğitilir, köpek eğitimi istanbul anadolu, köpek eğitimi çiftliği, yavru köpek eğitim merkezi, yavru köpek çiftliği, köpek eğitimi istanbul avrupa yakası, köpek eğitimi istanbul anadolu, köpek eğitimi çiftliğik9 otel, k9 dog kennels, k9 dog club, k9 dog training, köpek bodyguard eğitimi, bodyguard eğitimli köpek, köpek saldırı eğitimi, köpek çiftlikleri, köpek üretim çiftlikleri, köpek çiftliği İstanbul, köpek çiftliği istanbul anadolu yakası, köpek çiftliği istanbul avrupa yakası, köpek üretim çiftliği istanbul, köpek üretim merkezleri, köpek üretme çiftlikleri, istanbul köpek çiftliği, istanbul köpek çiftlikleri, yavru köpek çiftliği, istanbul köpek eğitim merkezleri, yavru köpek eğitim merkezi

Veteriner Klinikleri
Pet Hayvanlarına Kanun Gereği Mikroçip Takılacak
Köpeğin Sahibinden 10 Ricası
Ev Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi
Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi
Hayvan Hakları Koruma Kanunu

Kampanya ve Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Haber Listemize Katılın...
Yandex.Metrica