MENÜ

DALGIÇ KÖPEK


[10.11.2014]
DALGIÇ KÖPEK
45 yaşındaki İngiliz Alf Lippor, birkaç ay önce dalış kurslarına gitmeye başladı. Lippor'un terrier cinsi köpeği Hamish, onun şimdiden en iyi dalış arkadaşı oldu.

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre, İngiltere'de bir köpek sahibiyle birlikte dalış dersleri almaya başladı. 45 yaşındaki Alf Lipoor, dalış kursuna başladığından beri Hamish adındaki terrier cinsi köpeğini bir an bile yanından ayırmadı. Lipoor, köpeğine özel dalgıç kıyafetleri, gözlüğü ve tüpü de yaptırdı. Her ne kadar haber gazetenin bir tam sayfasını kapladıysa da, bunun, 1 Nisan şakası olduğunu düşünenler de yok değil.

"BÜTÜN KÖPEKLER YAPABİLİR"
Hamish'le beraber daldığımızı söylediğimde kimse bana inanmıyor. Gördükleri zaman da hayretler içinde kalıyorlar" diyen Lipoor, her köpeğin bunu yapabileceğini söylüyor. "Köpeklerin yüzebildiklerini herkes biliyor. Biraz eğitimle dalmaları da mümkün. İlk başlarda suyun altındayken zorlandı çünkü su yutuyordu. Ama sonra alıştı." Hamish, artık dalgıç kıyafetini giydikten sonra, suyun altına iniyor ve uzun süre sahibiyle beraber derinliklerin tadını çıkartıyor.

Dalgıç lisansı alacak
Alf Lipoor, terrier cinsi köpeğinin dalmayı sevmesinin nedenlerinden birinin de balık yakalamak olduğunu söylüyor. Çünkü Hamish, hoşuna giden bir balık gördükten sonra kendini kaybediyor ve peşinden yüzmeye başlıyor; ta ki Lipoor onu durduruna dek... Şimdi Lipoor'un tek amacı, Hamish için bir dalgıç lisans alabilmek.
Veteriner Klinikleri
Pet Hayvanlarına Kanun Gereği Mikroçip Takılacak
Köpeğin Sahibinden 10 Ricası
Ev Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi
Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi
Hayvan Hakları Koruma Kanunu

Kampanya ve Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Haber Listemize Katılın...
Yandex.Metrica