MENÜ

Bull Terrier


 

1830'da bulldoglar ile boğalar arasında tertiplenen dövüş gösterileri büyük ilgi toplarken, bu " STRONG tanıtıldı.< 1850?de türü olan beyaz Tüyleri çıktı. ortaya eklenmesiyle da kanın taşıdığı cinsinin pointer İspanyol parça bir ve çiftleştirilmesi ile terrieri İngiliz Eski bulldog?un Bullterrier, istediler. yetiştirmek köpek çevik dah çok saldırıda sevenler spor?u>

Tanımı: Öne doğru çok uzun, oval bir başı, güçlü çene kemikleri, sağlam, sağlıklı ve düzgün dişleri vardır. Gözler: siyah, küçük, badem biçimde.  Omuzlar: güçlü ve kaslı. Vücut: dolgun ve yuvarlak. Kuyruk: yatay duruşlu. Tüyleri kısa, sert ve parlaktır. Renkler: saf beyaz, yada baş kısmı siyah lekeli veya kaplan desenli; kaplan, sarımsı kahverengi, siyah ya da üç renkli. Yükseklik: 53-56 cm. Ağırlık: 23.5 ile 28 kg. arasında olmalıdır.

Kişiliği: Bir zamanlar son derece vahşi bir köpekti. Ancak, modern yetiştiriciler tarafından kibarlaştırılmıştır. Günümüzde, iyi huylu, sadık, nazik ve itaatkar bir köpektir.

Kullanımı: Kan dökücü ve cesur bir gladyatör olarak dünyaya geldi. Daha sonra, sürü bekçisi, fare avcısı, insan dostu ve muhafız bekçi olarak kullanıldı.

Not: Gösteri amacıyla iki ayrı sınıfa ayrılmıştır: beyaz ve renkli.

Veteriner Klinikleri
Pet Hayvanlarına Kanun Gereği Mikroçip Takılacak
Köpeğin Sahibinden 10 Ricası
Ev Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi
Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi
Hayvan Hakları Koruma Kanunu

Kampanya ve Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Haber Listemize Katılın...
Yandex.Metrica